E-AUTOMATYKA

www.plcs.net.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Automatyka Napędy Komunikacja

Moduły wejść / wyjść ADAM-6200

Email Drukuj

Moduły wejść / wyjść z komunikacją MODBUS TCP/IP , 2 portowym switchem Ethernet oraz logiką GCL

Moduły umozliwiają dzięki posiadaniu dwu portowego switcha połączenie w tzw. Daisy Chain - kablowanie dla uproszczenia odbywa się od modułu do modułu . Funkja automatycznego By Pass zapobiega przerwaniu łańcuch w przypadku braku zasilania na którymś z połączonych urządzeń.

Więcej…
 

LOGO! 8 - nowa odsłona mikro sterowników PLC

Email Drukuj

logo8 generationFirma SIEMENS ogłosiła wprowadzenie nowej generacji popularnych mikrosterowników LOGO! i trzeba przyznać, że LOGO! 8 wprowadza rewolucyjne zmiany w swoim zakresie, które wyznaczą kierunki rozwoju w tym sektorze. 

  • Poniżej podstawowe dane dotyczące nowej wersji : 
  • 8 Podstawowych jednostek centralnych z i bez wyswietlacza
  • Wsystkie jednostki wyposażone w ETHERNET z zachowaniem szerokości 4 modułów ( jak 0A6 )
  • Zintegrowany serwer WWW we wszystkich jednostkach
  • Nowy wygląd wyświetlacza
  • 7 modułów rozszerzeń cyfrowych i 3 analogowych
Więcej…
 

Przekaźnik programowalny, czy jednak sterownik PLC ?

Email Drukuj

KINCO_10-12Firma LOVATO poszerzyła możliwości swoich przekaźników programowalnych ( jak sami je nazywają  ) , w chwili obecnej śmiało można je nazwać sterownikami PLC.

Tylko czy aby napewno ? , sądzimy że TAK. Poniżej znajdziecie Państwo krótki filmik, jak prosto się programuje w w LD ( Ladder Diagram ).

Sterowniki  wystepują w trzech konfiguracjach wejść / wyjść : 6/4 , 8/4 , 12/8 oraz z napięciami zasilającymi 24VDC , 24VAC , 230V AC. Wszystkie ( co istotne ) modele można rozszerzyć o dodatkowe moduły wejść / wyjść oraz moduły komunikacyjne. Podłączenie do 3 rozszerzeń do jednostki centralnej dają możliwość uzyskania do 44 punktów wejść / wyjść . Na szczególną uwagę zasługują moduły rozszerzeń analogowych :

 - moduł wyjść analogowych uniwersalnych - 2 wyjścia analogowe: 0/4…20mA, 0…10VDC
 - moduł wejść analogowych uniwersalnych - 4 wejścia analogowe: 0/4…20mA, 0…10VDC
 - moduł wejść analogowych uniwersalnych - 4 wejścia analogowe: dla czujników PT100

Więcej…
 

Softstarty - ABBy silnik ruszał łagodnie

Email Drukuj

ABB-softstarty-1Softstarty - ABBy sinik ruszał łagodnie - Wstęp do sterowanie rozruchem silników asynchronicznych 3 fazowych przy użyciu urządzeń łagodnego rozruchu ( Soft Startów ).

Softstart nie zmienia częstotliwości ani prędkości. Zamiast tego podnosi stopniowo napięcie przykładane do silnika od wartości początkowej do pełnej. Początkowo napięcie silnika jest tak niskie,że jest w stanie tylko korygować luz między kołami zębatymi lub naprężać pasy napędowe, aby zapobiec gwałtownym szarpnięciom podczas rozruchu. Stopniowo jednak napięcie i moment obrotowy wzrasta, a maszyny zaczynają się rozpędzać.

Więcej…
 

Regulator współczynnika mocy DCRG8

Email Drukuj
DCRG8-200

Firma LOVATO wprowadziła na rynek nowy regulator współczynnika mocy DCRG8. Regulator oprócz funkcji podstawowych posiada szereg możliwości dodatkowych umożliwiających dostosowanie pracy regulatora do istniejących warunków i potrzeb.

Regulator wyposażono w ciekłokrystaliczny podświetlany wyświetlacz graficzny, co ułatwia obsługę i programowanie, możliwość rozszerzenia funkcjonalności poprzez dodanie modułów rozszerzeń.

Podstawowe cech regulatora DCRG 8 :

 - Poprawa współczynnika mocy we współpracy ze stycznikami i modułami tyrystorowymi
 - Wysyłanie SMS z alarmami
 - Wysyłanie danych e-mailem lub na serwer SMS
 - Web serwer do odczytu danych
 - Możliwość współpracy z innymi regulatorami w trybie MASTER / SLAVE
Więcej…
 

Firma F&F poszerza ofertę o przetwornice częstotliwości

Email Drukuj

falowniki_fifFirma F&F znany producent elementów automatyki i sterowników PLC MAX poszerza swoją ofertę o przetwornice częstotliwości FA.

Nowe produktu oferowane są w 2 grupach : z zasilaniem 1 x 230V na moce od 0,75 do 4 kW, oraz z zasilaniem 3 x 400V na moce od 0,75 do 11 kW .

PRZEZNACZENIE

Falowniki należą do grupy elektronicznych przekształtników częstotliwości i przeznaczone są do płynnej regulacji prędkości obrotowej asynchronicznych silników trójfazowych

Więcej…
 

Przetwornice częstotliwości – FR-D 700-SC

Email Drukuj

Falownik_FR_D740_49fcc7b61d7a7Łatwość i bezpieczeństwo eksploatacji oraz jeszcze lepsza wydajność to cechy, na które położono szczególny nacisk podczas prac nad przetwornicą częstotliwości FR-D700-SC. Przetwornicę opracowano tak, aby wyznaczała standardy w dziedzinie napędów kompaktowych.

Ulepszone funkcje i właściwości napędu, takie, jak uproszczone okablowanie dzięki zaciskom sprężynowym, zintegrowane z wyświetlaczem LED pokrętło cyfrowego programatora, większa wydajność w zakresie niskich prędkości oraz wbudowana funkcja stopu awaryjnego, czynią z przetwornic FR-D700-SC standard w klasie ultra kompaktowej.

Więcej…
 

Sterownik EASY - połączenie przez ETHERNET

Email Drukuj

easy-ethernet-150Sterowniki EASY firmy EATON to popularne urządzenia do sterowania mniejszymi układami automatyki , zastępujące tradycyjne układy przekaźnikowe. Dzięki połączeniu sterownika z komputerem PC możliwe jest nie tylko programowanie ale także połączenie sterownika z nadrzędnym systemem sterowania i nadzoru. Połączenie sterownika z komputerem PC może odbywać się poprzez port szeregowy RS-232, jednak ograniczony zasięg tego protokołu uniemożliwia połączenie na dalsze odległości. Rozwiązaniem jest , przedstawione w tym artykule , połączenie sterownika poprzez sieć ETHERNET.

Więcej…
 

Nowe jednostki centralne S7-1200 - CPU 1215C

Email Drukuj

CPU1215CDC_DC_DC-smallFirma SIEMENS poszerzyła gamę sterowników PLC serii S7-1200 o nowe modele jednostek centralnych CPU 1215C. Nowe sterowniki zostały wyposażone w 2 porty PROFINET , powiększoną pamięć programu do 100kB , pamięć danych 4 MB.

Sterowniki wyposażono także w 2 wyjścia analogowe 0..20mA o rozdzielczości 10 bitów, sześć szybkich liczników z których 3 mogą pracować z częstotliwością do 100kHz a pozostałe 3 z częstotliwością do 30kHz , wyjścia PTO do sterowania silnikami krokowymi

Oprogramowanie narzędziowe do tych jednostek to STEP 7 V 11 z SP2

Więcej…
 


Strona 3 z 7Język

Polish Afrikaans Albanian Arabic Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish

Wyszukiwanie Produktów

Polecamy w Sklepie

906,30 zł 453,15 zł
( 557,37 zł z VAT )
 Oszczedzasz: 50.00%
Darmowa przesyłka


153,30 zł 76,65 zł
( 94,28 zł z VAT )
 Oszczedzasz: 50.00%


Online

Naszą witrynę przegląda teraz 286 gości