E-AUTOMATYKA

www.plcs.net.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Automatyka Napędy Komunikacja

Nowe możliwości w zdalnej telemetrii GSM

Email Drukuj
W5340_right_antenna_150Połączenie Moxa ioLogik W5340 z serią E1200

Zadaniem telemetrii jest umożliwienie przeprowadzania pomiarów lub kontroli obiektów znajdujących się w niedostępnych miejscach lub w znacznej odległości od centrum nadzoru. Urządzenia przeznaczone do tego typu zastosowań muszą posiadać kilka interfejsów komunikacyjnych, najlepiej przewodowe LAN oraz bezprzewodowe WLAN lub GSM. Dodatkowo muszą się charakteryzować dużą liczbą wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych, ponieważ w tego typu zadaniach często ograniczeniem jest przestrzeń na instalację urządzeń.
Więcej…
 

Weilandt Elektronik zarobił 1,2 miliona złotych

Email Drukuj

WeilandtElektronik-foto_1

Niemieckie centrum serwisowe Weilandt Elektronik na polskim rynku działa od września 2008 roku. Wyniki finansowe uzyskane przez firmę w ubiegłym roku potwierdzają, że decyzja o otworzeniu oddziału w Lublińcu była jak najbardziej słuszna.

Strategiczny plan opracowany i wdrażany przez Weilandt Elektronik od momentu wejścia na polski rynek zakładał pozyskiwanie klientów przez rzetelne, szybkie, a przede wszystkim konkurencyjne cenowo naprawy urządzeń, takich jak przenośne kolektory danych czy skanery kodów kreskowych. Konsekwencja w dążeniu do realizacji założonych celów, szczególnie utrudniona w warunkach kryzysu, który zdominował 2009 rok, pozwoliła osiągnąć zyski potwierdzające zasadność decyzji o rozszerzeniu działalności firmy na polski rynek.

Więcej…
 

National Instruments zaprasza na Energy Forum

Email Drukuj

nienergyforumNajnowsze technologie z zakresu pomiarów, sterowania oraz systemów wbudowanych, kluczowe dla poprawy efektywności wytwarzania, transmisji i wykorzystywania energii.

Pragniemy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w jednodniowym sympozjum, podczas którego swoim doświadczeniem podzielą się z Państwem przedstawiciele kilku wiodących na rynku energii ośrodków naukowych i firm integratorskich.
Do współpracy zaprosiliśmy między innymi: Katedrę Metrologii AGH, IMIR Politechnika Warszawska, Instytut Energetyki, Energopomiar-Elektryka, ELEKTROTIM - PROCOM System, Impact Automotive Technologies, Elcom.

Przedstawimy także kilka najnowszych produktów i technologii National Instruments, wspomagających projektowanie aparatury kontrolno-pomiarowej.

Więcej…
 

Hansford Sensors otwiera oddział w Polsce

Email Drukuj

HansfordLaserBrytyjska firma Hansford Sensors Ltd, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji akcelerometrów przemysłowych do monitorowania poziomów drgań na maszynach wirnikowych uruchomiła właśnie Polski oddział. Biuro firmy mieści się w Węgrzcach k. Krakowa i stanowi idealną lokalizację dla obsługi przemysłu w Europie Środkowo- Wschodniej.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w monitorowaniu drgań Hansford Sensors może oferować szeroką gamę produktów budowanych z naciskiem na jakość i funkcjonalność do stosowania w różnorodnych gałęziach przemysłu. Ze standardowymi typami akcelerometrów występującymi również w wykonaniach ATEX, wodoodpornym i wysokotemperaturowym nasze czujniki drgań z wyjściem mV/g, 4-20 mA oraz PLC poprzez kabel w pancerzu lub popularne typy złącz mogą być stosowane w wielu aplikacjach monitorowania drgań.
Więcej…
 

Sterowanie oświetleniem - Zegary astronomiczne

Email Drukuj
Zegary astronomiczne, podobnie jak automaty zmierzchowe, włączają urządzenia o zachodzie słońca i wyłączają o wschodzie. Ale w przeciwieństwie do nich nie muszą mieć stałego dostępu do światła naturalnego, a punkty załączeń i wyłączeń są wyliczane dla każdego dnia osobno na podstawie danych zawartych w pamięci procesora. Są dokładniejsze oraz nieczułe na zewnętrzne zakłócenia, takie jak zachmurzenia, wyładowania atmosferyczne, czy inne „mocne” źródła światła.
Spektrum zastosowań „astronomów” jest szerokie. Najczęściej wykorzystywane są do sterowania oświetleniem ulic, parków, placów oraz iluminacji zabytkowych i instytucjonalnych budynków. Ponadto znajdują zastosowanie przy oświetleniu domów, ogrodów, witryn sklepowych, załączania reklam oraz przy sterowaniu roletami zewnętrznymi.
Więcej…
 

RSLogix Micro Starter Lite

Email Drukuj

Firma Rockwell Automation udostępniła nowe oprogramowanie RSLogix Micro Starter Lite do sterowników serii MicroLogix 1000 i 1100 . Oprogramowanie jest całkowice darmowe i nie wymaga rejestracji , udostępniane jest w dwóch wersjach z lub bez RSLinx'a .

Pierwsza pracuje tylko w trybie offline zachowując pełne funkcje ( plik 30 MB ) , do drugiej dołączony jest RSLinx Lite co umożliwia już pracę w trybie online ( wielkość pliku 141 MB ) . 

Oprogramowanie działa pod systemami Windows VISTA (32) , XP , 2000.Wersje Lite można upgrade'ować do wersji większych bez utraty zapisanych projektów.

RSLogix Micro Starter Lite (v8.10) bez RSLinx i RSLogix Micro Starter Lite (v8.10) z RSLinx Classic Lite (v2.54)

 

 

Weilandt Elektronik już na polskim rynku

Email Drukuj
Doświadczenie elektroników z firmy Weilandt Elektronik pokazuje, że przenośne kolektory danych i skanery kodów kreskowych, chociaż są bardzo wytrzymałe, ulegają usterkom często w najmniej oczekiwanych momentach. Warto być na taką okazję przygotowanym i już zawczasu poszukać sprawdzonego centrum serwisowego, które szybko i tanim kosztem naprawi uszkodzony sprzęt.

Weilandt Elektronik to centrum serwisowe z długoletnią tradycją i niemieckimi korzeniami. Po prawie 20 latach funkcjonowania na rodzimym rynku, firma otworzyła się na potrzeby klientów w Polsce i we wrześniu 2008 roku powstała nowa placówka na terenie Lublińca. Weilandt Elektronik jest niezależnym od producentów centrum serwisowym oferującym naprawy i serwis pogwarancyjny mobilnych terminali i skanerów. Niezawodne działanie firmy zaowocowało uznaniem jej przez renomowanych producentów jako partnera serwisowego. Dzięki temu Weilandt Elektronik zyskał kwalifikację i możliwość wykonywania usług jako centrum napraw.
Więcej…
 

ZAMEL CET na targach EXPOPOWER

Email Drukuj
Targi  EXPOPOWER Poznań 2009

W dniach  19-21.05.2009  odbyła się kolejna, trzecia już edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER. Wśród wielu czołowych firm z branży energetycznej swoje unikatowe stoisko zaprezentowała także Firma ZAMEL CET.
Niebanalność stoiska ZAMEL CET tkwiła w jego formie. Oryginalny amerykański truck Kenworth z unikatową wystawą hologramów, sprawił iż firmowe stoisko cieszyło się ogromną popularnością wśród odwiedzających Targi ExpoPower. Poza ekspozycją hologramów na stoisku prezentowano nowości produktowe ZAMEL CET oraz produkty marki Sundi z niedawno wprowadzonymi hologramami zabezpieczającymi.

Więcej…
 

Mitsubishi Electric wzmacnia rozwój automatyki w Centralnej i Środkowej Europie.

Email Drukuj

15 Maj 2009: Kraków
Mitsubishi Electric Europe B.V. objęło wszystkie udziały swoich dystrybutorów automatyki przemysłowej w Polsce - firmy MPL Technology Sp. z o.o. oraz MPL Tech Group Sp. z o.o. Jest to pierwsza tak znacząca inwestycja skierowana na polski rynek.

Nowo utworzony oddział Mitsubishi Electric będzie bazował na strukturze dotychczasowych partnerów-dystrybutorów, działających na polskim rynku automatyki już od 15 lat. Przez wszystkie poprzednie lata, Mitsubishi Electric poprzez MPL, wprowadzało najnowocześniejszą technologię do polskich fabryk i zakładów produkcyjnych, wzmacniając ich pozycję i umożliwiając rywalizację na światowym rynku.

Więcej…
 


Strona 6 z 7Język

Polish Afrikaans Albanian Arabic Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish

Wyszukiwanie Produktów

Polecamy w Sklepie

262,06 zł
( 322,33 zł z VAT )


153,30 zł 76,65 zł
( 94,28 zł z VAT )
 Oszczedzasz: 50.00%


Online

Naszą witrynę przegląda teraz 277 gości