E-AUTOMATYKA

www.plcs.net.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Artykuły Informacje ze świata
Informacje ze świata
Informacje i ciekawostki ze świata Automatyki i Elektrotechniki

Niebanalne wykorzystanie sterownika LOGO! firmy SIEMENS

Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Postanowiliśmy podzielić się niebanalnym wykorzystaniem sterownika LOGO!, które jednocześnie świadczy o umiejętnościach programowania tych sterowników przez Autora filmu poniżej .

 

 

 

III Konferencja Użytkowników Proficy

Email

kup3-fb-1

III Konferencja Użytkowników Proficy

5 skutecznych recept na lepszy wynik produkcyjny

VIX Automation - Autoryzowany Dystrybutor Oprogramowania GE Intelligent Platforms - zaprasza do udziału w III edycji Konferencji Użytkowników Proficy

8-9 października 2015

Więcej…
 

Przetwornice częstotliwości – FR-D 700-SC

Email

Falownik_FR_D740_49fcc7b61d7a7Łatwość i bezpieczeństwo eksploatacji oraz jeszcze lepsza wydajność to cechy, na które położono szczególny nacisk podczas prac nad przetwornicą częstotliwości FR-D700-SC. Przetwornicę opracowano tak, aby wyznaczała standardy w dziedzinie napędów kompaktowych.

Ulepszone funkcje i właściwości napędu, takie, jak uproszczone okablowanie dzięki zaciskom sprężynowym, zintegrowane z wyświetlaczem LED pokrętło cyfrowego programatora, większa wydajność w zakresie niskich prędkości oraz wbudowana funkcja stopu awaryjnego, czynią z przetwornic FR-D700-SC standard w klasie ultra kompaktowej.

Więcej…
 

Sterowanie przez ETHERNET - Click&Go™ Automation Suite

Email

clickClick&Go™ Automation Suite to pakiet oprogramowania narzędziowego dla modułów wejść/wyjść z komunikacją przez sieć Ethernet serii ioLogik E2000, E4200 i W5000 firmy MOXA. Moduły Active Ethernet IO serii ioLogik E2xxx umożliwiają budowę układów monitoringu i sterowania podłączonych do nadrzędnych systemów automatyki  przez Ethernet. W skład pakietu Click&Go™ wchodzą programy -  ioAdmin umożliwiający konfigurację i tworzenie prostych aplikacji lokalnycj oraz ioEventLog rejestrujący zdarzenia systemowe na komputerze PC.

Podstawowe funkcja pakietu Click&Go™ to :

  • Konfiguracja systemu
  • Tworzenie lokalnego programu sterującego
  • Testowanie i monitoring systemu
  • Rejestracja zdarzeń
Więcej…
 

Rozszerzona seria Paneli WOP firmy ADVANTECH

Email

WOP-2040T-N1AE_150Firma Advantech poszerzyła swoją ofertę paneli operatorskich o modele z serii WOP-2000T wyposażone w  procesor ARM9 200MHz. Nową wersję wyposażono w 128MB dedykowanej na potrzeby aplikacji pamięci flash, wbudowano wejście Micro-SD oraz porty USB w wersji Host i Client. W wyższych modelach rozszerzono rozdzielczość maksymalną do 1024x600. Ponadto panele posiadają ekran dotykowy o przekątnej 4,3", 5,6", 7", 8" i 10.1" z ochroną IP66 od frontu.

Mogą pracować w temperaturze od 0 do 50 °C i wymagają zasilania 24VDC. Ich funkcjonalność poszerza również bateryjnie podtrzymywana pamięć wewnętrzna o rozmiarze 128kB.

Więcej…
 

Darmowe systemy SCADA / HMI

Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

LVDSC1_malySystemy SCADA ( Supervisor Control And Data Aquasition ) są systemami kontroli i nadzoru procesów przemysłowych , wykorzystywane w wielu dziedzinach , od ciężkiego przemysłu przez automatykę budynków po zastosowania "domowe" w niewielkich aplikacjach.

Tutaj przedstawiamy programy typu SCADA / HMI / M2M, które bądź są całkowicie darmowe oparte na licencjach OpenSource bądź posiadają wersje darmowe z ograniczeniem funkcjonalności .

Mniejsza funkcjonalność sprowadza się zwykle do ograniczenia ilości możliwych do użycia zmiennych , ograniczenia czasu działania runtime'u itp. Systemy tego typu znajdują zwykle zastosowanie w niewielkich i " nie krytycznych " aplikacjach .

Ninejsza publikacja stanowi również przegląd dostępnych systemów SCADA / HMI

Przy zastosowaniu poniżej opisanych programów w wersjach free należy pamiętać o ich ograniczeniach i braku gwarancji działania ( dostarczane są " takie jakie są " )  i producenci nie ponoszą odpowiedzialności za ich wadliwe działanie i ewentualnie powstałe z tego tytułu szkody.

Więcej…
 

Weilandt Elektronik zarobił 1,2 miliona złotych

Email

WeilandtElektronik-foto_1

Niemieckie centrum serwisowe Weilandt Elektronik na polskim rynku działa od września 2008 roku. Wyniki finansowe uzyskane przez firmę w ubiegłym roku potwierdzają, że decyzja o otworzeniu oddziału w Lublińcu była jak najbardziej słuszna.

Strategiczny plan opracowany i wdrażany przez Weilandt Elektronik od momentu wejścia na polski rynek zakładał pozyskiwanie klientów przez rzetelne, szybkie, a przede wszystkim konkurencyjne cenowo naprawy urządzeń, takich jak przenośne kolektory danych czy skanery kodów kreskowych. Konsekwencja w dążeniu do realizacji założonych celów, szczególnie utrudniona w warunkach kryzysu, który zdominował 2009 rok, pozwoliła osiągnąć zyski potwierdzające zasadność decyzji o rozszerzeniu działalności firmy na polski rynek.

Więcej…
 


Strona 1 z 3Język

Polish Afrikaans Albanian Arabic Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish

Wyszukiwanie Produktów

Polecamy w Sklepie

1 234,74 zł 987,79 zł
( 1 214,98 zł z VAT )
 Oszczedzasz: 20.00%
Darmowa przesyłka


334,00 zł 267,20 zł
( 328,66 zł z VAT )
 Oszczedzasz: 20.00%